Откажано судското рочиште за „Траекторија“

14.02.2018 | 14:53
Прочитано: 1116

Бараме еднаков третман како оној што му се дава од овој суд на Заев, се пожали екс премиерот Никола Груевски на денешното судско рочиште за случајот „Траекторија“.

Тој побара одбраната да добие копија од прислушуваните разговори. Груевски обвини дека судот работи под притисок. Рочиштето беше одложено за први март за кога е најавено судот да ги соопшти и одлуките во однос на приговорите и предлозите од двете страни.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.