Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

17.07.2017 | 11:56
Прочитано: 1946

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина.

Поради дождовите оштетени се голем број патишта,  прекинато е снабдувањето со електрична енергија, а оштетени се и домовите на околу 320.000 лица.

 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.