Осуда за нападот на лекарот

10.11.2017 | 13:31
Прочитано: 1627

Претседателот на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со нож врз лекар од Клиниката за токсикологија, кој се случи синоќа на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Лекарот е во добра здравствена состојба и е надвор од животна опасност. Деновиве тој ќе биде пуштен на домашно лекување.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.