Одобрено обвинението за „Титаник 3“

13.12.2017 | 14:49
Прочитано: 1082

Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобри обвинението за случајот „Титаник 3“ што го отвори Специјалното јавно обвинитество.

Обвинението било одобрено пред два дена, а е поднесено на летово. Во овој случај обвинети се членовите на општинската комисија Чаир Ејуп Аљими и Исмет Гури за кривичното дело „уништување на изборен материјал“ за локалните избори во 2013 година.

Случајот „Титаник“ е прв случај кој го отвори СЈО, а се однесува за изборни нерегуларности.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.