Одложено стечајното рочиште за „Фени“

11.01.2018 | 12:09
Прочитано: 1350

Домашни и странски доверители од „Фени“ денеска во велешкиот суд ја чекаа одлуката дали комбинатот ќе се продаде или ќе биде издаден под наем.

По еден час легитимирање на доверителите судијката одлучи да го одложи рочиштето.

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.