Обвинителството отвори постапка за Дрисла по допрен глас

12.01.2018 | 13:55
Прочитано: 907

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага по допрен глас за депонијата „Дрисла“ за загадување на животната средина.

„Во насока на утврдување на фактите, надлежниот јавен обвинител испрати барање до Министерството за животна средина и просторно планирање за добивање потребни податоци во врска со досегашна извршена контрола над работењето на депонијата Дрисла“ , како и доколку е извршена контрола дали е констатирано почитување на протоколите за согорување на медицински отпад од страна на депонијата и други информации“, се вели во соопштението од Обвинителство.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.