О Џеј Симпсон пуштен на слобода

02.10.2017 | 10:53
Прочитано: 2086

Поранешната американска рагби ѕвезда О Џеј Симпсон викендов е пуштен на слобода по девет години минати в затвор.

Тој во 2007 година беше осуден за провала во хотелска соба во Лас Вегас.

„Пуштањето од затвор се случи во саботата, малку по полноќ“, изјави портпаролката на Одделот за корекции на Невада, Брук Кист за Си-Ен-Ен.

„Му кажав „не се враќај,“ и тој ми одговори - „Немам таква намера“. Изгледаше оптимистично, уверено и беше среќен што ќе продолжи со својот живот“, рече таа.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.