Ново продолжение на собраниската комисија за законот за употреба на јазиците

14.09.2017 | 12:30
Прочитано: 1923

Ново продолжение на собраниската комисија за законот за употреба на јазиците. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска побараа широка јавна дебата пред да се донесе законот.

Тие преку процедурални реакции побараа пауза што повторно предизвика остра расправа со собранискиот спикер. На дневен ред на пленарната седница се и интерпелациите на министрите за финансии, за култура и за животна средина и просторно планирање, поднесени од опозицијата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.