Нормализиран сообраќајот на граничните премини за влез во Грција

10.11.2017 | 12:32
Прочитано: 539

Сообраќајот на граничните премини Дојрани, Евзони и Ники, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран, информираат од  автомото сојузот.

Оттаму велат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.