Николовски: Секој граѓанин сам да одлучи за референдумот

13.09.2018 | 17:16
Прочитано: 2543

ВМРО-ДПМНЕ одлучи да остави граѓаните на македонија сами да одлучат дали ќе гласаат на референдумот и како ќе се произнесат во однос на договорот со Грција - вели потпретседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Александар Николовски во интервју за тв 24.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.