Николиќ одлучи да се кандидира на претседателските избори во Србија

16.02.2017 | 11:43
Прочитано: 1975

Српскиот претседател Томислав Николиќ повторно ќе се кандидира на претседателските избори.

Српските медиуми јавија дека Николиќ одлуката за кандидатурата ја донел синоќа на прославата на неговиот 65 роденден.

Претседателството на седницата на Српската народна партија во вторникот едногласно одлучи за претседател на Србија, како нејзин кандидат, да го назначи сегашниот премиер Александар Вучиќ.

Тој тогаш наведе дека без поддршката на претседателот Николиќ ништо не би можеле да направат и дека тоа е негова „историска улога“.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.