Направете ефектни селфи фотографии со беспилотниот „ЕрСелфи 2“

09.08.2018 | 12:02
Прочитано: 514

Ако сте навистина опседнати со правењето селфи фотографии, тешко селфи-стикот веројатно нема да Ви биде доволен, туку Ви треба нешто понапредно - а тоа е „ЕрСелфи 2“ (AirSelfie 2).

Уредот претставува мало безпилотно летало (дрон) со џебни димензии, придвижуван од четири минијатурни перки. На куќиштето, тој носи 12-мегапикселна камера со 85 степении агол на гледање за слики и видео во ФулХД резолуција, а батеријата со капацитет од 400 милиампер часови му овозможува до пет минути лет.

Во куќиштето има уште 16 гигабајти вградена меморија, што е доволно за неколку фотосесии. Опсегот на далечинското управување преку апликација за Андроид и ајОС е околу 18 метри. Сето ова е сместено во уред со тежина помал од 85 грама и со големина на обичен паметен телефон.

„ЕрСелфи 2“ е конструиран од алуминиум и се продава во црна, сребрена, златна и розово-златна боја - што значи дека најверојатно можете да го купите во иста боја како вашиот телефон.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.