Наместо звук за воспоставување на врска, Турците добија говорна честитка од Ердоган

16.07.2017 | 14:40
Прочитано: 15083

Корисниците на мобилните телфони во Турција синоќа околу полноќ биле изненадени кога наместо звук за воспоставена врска слушнале говорна порака од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

По бирањето на бројот, се слуша говорна порака на Ердоган кој на корисниците им го честита националниот празник на „демократијата и единството“, со која се обележува победата над пучистите.

Турција вчера одбележа една година од неуспешниот пуч во Турција.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.