Намалена видливост поради магла на Стража, дожд и снег во Крушево

19.03.2018 | 18:26
Прочитано: 760

На планинскиот превој Стража попладнево поради магла е намалена видливоста до 100 метри, а врнежи од дожд и снег има во Крушево.

На останатите патишта низ државата, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот се одвива по влажни коловози.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.