Најмалку 23 жртви во пожарите во северна Калифорнија

12.10.2017 | 11:23
Прочитано: 1055

Најмалку 23 лица загинаа, а околу 300 се водат како исчезнати во шумските пожари што беснеат во северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Во осум области активни се преку 20 пожари во кои изгореа околу 69.000 хектари земја и уништени се 3.500 објекти. Огнените стихии почнаа од неделата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.