Награда за животно дело за академик Маџунков

08.05.2017 | 20:26
Прочитано: 3890
12 претстави ќе бидат во конкуренција за награди  на 52-то издание на фестивалот Војдан Чернодрински кој ќе се одржи во Прилеп од 9 – ти до 16-ти  јуни, соопшти денеска уметничкиот директор и селектор на фестивалот, Петар Темелковски. За носител на наградата за животно дело е избран академик Митко Маџунков. Академикот кој ја разбранува јавноста и од чии ставови се оградија дел од неговите колеги.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.