Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

18.07.2017 | 09:05
Прочитано: 4967
Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.  
 
Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако денеска до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Република Македонија. На седницата, ќе присуствува и премиерот Зоран Заев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.