На секоја минута Јувентус продава по еден дрес на Роналдо

12.07.2018 | 08:54
Прочитано: 1251

Најновата инвестиција на Јувентус, Кристијано Роналдо веднаш почна да ги враќа парите вложени во него. Италијанскиот шампион продава по еден дрес на секоја минута и се очекува бројот на продадени дресови со името на Португалецот да достигне еден милион.

Просечната цена на дресот со „7-мицата“ е 100 евра.

Роналдо пред два дена потпиша за Јувентус каде дојде од Реал Мадрид во трансфер вреден околу 112 милиони евра.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.