На островот Крит запленети 410 тони експлозив

11.01.2018 | 10:15
Прочитано: 989

Четиристотини и десет тони експлозив се запленети на брод на островот Крит, јавија грчки медиуми.

Контејнерите со експлозиви се пронајдени на брод што пловел кон Либија под танзаниско знаме.

Приведени се 11 членови на екипажот.Товарот бил ставен на бродот во турското пристаниште Мерсин.

Полицијата смета дека бродот е на компанијата Андромеда-шипинг што е во сопственост на грчки магнат и пренесувал експлозиви од Турција за Либија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.