На 8 јануари премиера на документарец за Дејвид Боуви

15.12.2017 | 11:15
Прочитано: 15898

Документарниот филм за Дејвид Боуви ќе ја има својата премиера HBO на 8 јануари.

Целосниот назив на филмот e „David Bowie: The Last Five Years“, a објавен e и трејлер. Режијата е на Френсис Вејтли.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.