МВР ги истражува заканите поради пресудите за случајот Диво Насеље

08.11.2017 | 17:18
Прочитано: 1587

МВР ги истражува заканите кои УЧК Ги упати поради пресудите за пукањето во Диво Насеље. Од полицијата велат дека веднаш е активирано Бирото за јавна безбедност и дека се работи на вештачењето. Според првичната безбедносна проценка, не се работи за сериозни закани. Пред два дена, УЧК преку еден медиум испрати порака со која побара од Албанците да ги напуштат сите државни институции во кои се вработени.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.