Мој термин - 31.03.2017

Тема: Младински форум „Претставување на бегалците и мигрантите во новите медиуми во Југоисточна и Централна Европа“.

See video

Емисии

13.10.2018 - 19:13
Македонската фудбалска репрезентација пред важни натпревари... Како течеа подготовките, ви носиме дел од атмосферата и нормално сите навиваме за пласман на Европското фудбалско првенство...
13.10.2018 - 00:50
Дебатата за уставните измени продолжи... Владата со четири суштински измени на Уставот – процесот го продолжува во Собрание... Ќе ги усогласат ли ставовите, власта и опозицијата? Германската канцеларка Меркел му пиша на премиерот Заев Договорот од Преспа нуди историска шанса за Македонија... Како понатаму?. Дебата со Иван Анастасовски, поранешен потпретседател на Собранието, Петар Богојески, поранешен заменик секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Имер Селмани.
12.10.2018 - 19:30
Гостин: Мартија Станојковиќ
12.10.2018 - 19:28
Гостин: Дамјан Николовски - претседател на здружение за дислексија „Ајнштајн“