Мој термин - 09.11.2017

Слободна тема

See video

Емисии

20.04.2018 - 12:21
Гости: IB Production, Андреј прави влогови и Иван Ајнштајн
20.04.2018 - 12:19
Гостин: Павел Маслов - актер
20.04.2018 - 12:12
Гостин: Перо Цаца
20.04.2018 - 02:06
Од „заробена држава“ до земја назад на европската патека - клучот за европската врата е во Атина - Никос Коѕијас вели нема време до јуни да се најде решение – европските дипломати уверени дека европскиот ветер во грб за Владата ќе даде резултати. Очекуваат на тој пат власта и опозицијата да чекорат заедно - тоа на пратениците од собраниската говорница им го кажа и директно шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини. Ќе смогнат ли сили раскараните опоненти, откако заеднички ги договорија законите, заеднички и да ги испорачаат резултатите, колку Заев може да смета на Мицкоски во преговорите за името, кога опозицијата вели дека е исклучена од процесот, дали бриселскиот извештај е „чиста петка“ како што се фали Владата или „преодна двојка“ како што тврди опозицијата. Зошто и понатаму останува „рак рана“ судството, администрацијата, корупцијата. Дебатираат потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зеќири и пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.