Мјузиклот „Ла ла Ленд“ триумфираше со седум „Златни глобуси“

09.01.2017 | 11:22
Прочитано: 2668

Мјузиклот „Ла ла Ленд“ на Демијан Ѓазел освои седум Златни глобуси, за најдобар мјузикл, најдобра режија, најдобро сценарио, најдобра филмска музика и најдобра песна, како и за најдобра машка и женеска улога.

Главните актери во овој мјузикл, Рајан Гослинг и Ема Стоун добија „глобуси“ за најдобри актери во категоријата комедија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.