Мери Јордановска го пријави Миленко Неделковски во полиција

05.10.2012 | 18:09
Прочитано: 141249

Новинарката Мери Јордановска го пријави во полиција водителот Миленко Неделковски откако на својот фејсбук профил објави нејзина фотографија под која се коментари со вулгарна содржина.

Јордановска сексуалното вознемирување од страна на Неделковски го пријавила во полиција од каде и рекле дека водителот ќе биде повикан на информативен разговор.

Во коментарите под сликата, освен навредливи зборови за Јордановска, Неделковски коментари со вулгарна содржина пишува и за нејзини блиски пријатели.

Јордановска за случајот го известила и здружението на новинари од каде ја упатиле до советот на честа. Известен е и синдикатот на новинарите како и советот за радиодифузија. Од таму Јордановска се уште нема одговор. Неделковски денеска не одговараше на телефонските повици за одговор на пријавата на Јордановска.

Ова е уште еден случај каде Неделковски во различни форми упатува објавува навреди кон новинари од различни медиуми за што повеќето од нив водат процеси против него.  Последната казна што СРД ја изрече беше после контроверзната емисија на Неделковски каде водителот лепеше слики од новинари и ги наврдуваше. Тогаш советот ја задолжи телевизијата да не емитува реклами три дена.


Коментари (23)

Анонимен

koga bil mal bil i podobar,gledajte ja slikata ....

Анонимен

ednostavno neli coekot si postigna toa sto mu bese cel- VNIMANIE.
Merı ke kvİCİ MiLANKO ke si LİKUVA a site nie ke mudruvame ovde so racete vo dzebovi..
1 resenie- da se postavi slika na ManjakLENKO od zenatamu i kerka mu pa da se prati situacija kako taa nepogoda ke zbesne
2 resenie - da se nas'ska deckoto na ''Holi Mery'' da go saceka Svilenko vo nekoj zbun ı... ponatamu e za cenzura )))

inace holi meri i ja bi i bil decko super si e ona.. samo sto MyLANKO previse se popalil...

Анонимен

Батале го, не е вреден за коментари! Во гимназија тој беше единица мерка за глупост! Еден Миленко=најгомеа глупост воопшто измерена

Анонимен

zarem vas vi lici covekot voopsto na novinar ???? ni lik ni vokabular za da bide novinar, a da ne zboram za govorot na teloto ....

Анонимен

Abe ne za djabe ima lezeno zatvor,tipot ako ne bese novinar ke bese kriminalec,zalno e sto se smeta za novinar i zalno e sto luge mu gostuvaat vo negovata emisija.

Анонимен

Tie stari koski na manijakot ke treba da se isprobat dali ke izdrzat

Анонимен

ovoj totalno liznal ,,sto poveke staree tolku poveke si lizga,,haha,,mangup preku tastatura ,,obicen dzigul

Анонимен

toa e koga se nema popameetna rabota...glupostite izlagaat na videlina

Анонимен

Staro Magare, nema popametna rabota :).

Анонимен

abe luge ako ima nekoj da razbere pa toj nee novinar niti pa nesto so novinarstvo cist KLOSAR.....................

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.