Мери Јордановска го пријави Миленко Неделковски во полиција

05.10.2012 | 18:09
Прочитано: 143664

Новинарката Мери Јордановска го пријави во полиција водителот Миленко Неделковски откако на својот фејсбук профил објави нејзина фотографија под која се коментари со вулгарна содржина.

Јордановска сексуалното вознемирување од страна на Неделковски го пријавила во полиција од каде и рекле дека водителот ќе биде повикан на информативен разговор.

Во коментарите под сликата, освен навредливи зборови за Јордановска, Неделковски коментари со вулгарна содржина пишува и за нејзини блиски пријатели.

Јордановска за случајот го известила и здружението на новинари од каде ја упатиле до советот на честа. Известен е и синдикатот на новинарите како и советот за радиодифузија. Од таму Јордановска се уште нема одговор. Неделковски денеска не одговараше на телефонските повици за одговор на пријавата на Јордановска.

Ова е уште еден случај каде Неделковски во различни форми упатува објавува навреди кон новинари од различни медиуми за што повеќето од нив водат процеси против него.  Последната казна што СРД ја изрече беше после контроверзната емисија на Неделковски каде водителот лепеше слики од новинари и ги наврдуваше. Тогаш советот ја задолжи телевизијата да не емитува реклами три дена.


Коментари (23)

jug

Baraba so pedigre.

Анонимен

Тешкона таа држава во која за формирање на јавното мислење го формираат „новинари“ од
калибарот на Неделко Миленкобски , Јади Бурековски и Мирко Велиновски.
Првиот е осуден со правпсилна пресуда за фалсификат на американски долари и ко, на работно и казната ја „одработи“ во Идризово, на работно место ЧУВАР НА СВИЊИ.
Чудно, кои политичари гостуваат во неговата емисија, само „Со кого си - таков си“ (Во оригинал: „С ким си - такав си“.)
Македонија е вечна - падон, чудна! Се е можно.

Анонимен

mirka velinovska e edna od najpametnite analiticari vo makedonija i e mnogu popametna od tebe, treba samo da ja slusas i ke razberis deka branko odamna ja prodade makedonija i mnogu drugi raboti http://www.youtube.com/watch?v=qnujUXA7qSQ

Анонимен2

Da bese eden vinoven samo da ti poveruvam i da go gledam linkot sto si go stavil dzabe. Se izredija site do daska, samo ti ke vidis koga ke bide kasno a i togas vo bunilo ke bides.

Joccccco

Mirka e novinar, a ne analiticar. Tie dve struki ne se isto. Vo ovaa Drzava izgleda sekoj sto ima zavrseno fakultet se samoproglasuva za analiticar. Mirka e edna od redot so egejsko poteklo, kako sto e i Premierot, pa ne e ni cudo stro gi brani stavovite na vlasta...

Lut

Joccccco, fala Bogu nekoj da go trefi centarot na vistinata za ovie izrodi, da si mi ziv i zdrav!

Анонимен

Ocigledno zosto na denesnata VLADOMAFIJA na celo GRUJO ne im treba taoletpapir takvi kako ovoj olos im gi lizat gazolite po sekoe POSERUVANJE.Milenko kupi si ogledalo da se vidis takvi luge imalo vo kameno vremee eeee oddamna.

Анонимен

Novinar ne moze da stane zbor za novinar toj ti e seznajko znae za (sport,NLO,politika itn.)Ama postrasno e toa sto vo emisija sto ja vodi eden potprosecen novinar odat ministri premieri pa covek bi se zaprasal ako on e potprosecen kakvi se gostite .AMA LUGE OVA E MAKEDONIJA I SE E MOZNO

Анонимен

najdobroto nesto sto sum go cul Edinica merka za glupost = Milenko

Анонимен

abe ova kopito go vikate novinar samo se cudam ne se podobri i onie gosti sto mu se vo emisija

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.