Мемети - Низ годините граѓаните почнаа да се плашат од судството

27.05.2018 | 12:01
Прочитано: 1914

Граѓаните во изминатите години почнаа да се плашат од судството, место да го сметаат за правичен сојузник каде секој може да ја добие правдата, вели народниот правобранител Иџет Мемети во неделното интервју на Радио Слободна Европа.


 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.