Меган Маркл мора да ги врати роденденските подароци

09.08.2018 | 19:09
Прочитано: 2341

Војводката од Сасекс Меган Маркл, која пред три дена го прослави 37-от роденден, според кралскиот протокол мора да ги врати бројните подароци, односно сите кои чинат повеќе од 150 фунти. Таа може да задржи само книги, цвеќе и слатки.

Списанието Ел наведе дека Маркл, како член на кралското семејство, не смее да ги прифати сите подарици кои и биле дадени. На листата подароци кои Меган смее да ги задржи се сите подароци од модни куќи или брендови кои се прескапи за да ги врати, подароци од функционери кои ги добива како сувенир кога некаде патува, подароци од Парламентот или Владата или добротворни установи на Велика Британија.

Војвотката смее да ги задржи подароците од обожавателите кои чинат помалку од 150 фунти, книги од неконтраверзни автори и пари кои во нејзино име се уплатени во добротворни цели.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.