Малверзации со општински пари

17.01.2018 | 17:34
Прочитано: 1561

Еден ипол милион евра фиктивен долг на општина Велес кон јавното комунално претпријатие „Дервен“ креирала претходната локална самоуправа предводена од ВМРО-ДПМНЕ, соопшти градоначалникот на Велес, Аце Коцевски.

Тврди дека се откриени малверзации со општински пари.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.