Макрон во ненајавена посета на Саудиска Арабија за кризата со Либан

10.11.2017 | 16:06
Прочитано: 1164

Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во ненајавена посета на Саудиска Арабија, непосредно по масовните апсења на принцови и владини министри од страна на престолонаследникот Мухамед Бин Салман, како и најавата дека Саудиска Арабија и Либан се во воена состојба.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.