Македонските ракометари поразени и од Египет на Медитеранските игри

24.06.2018 | 18:49
Прочитано: 1319

Македонските ракометари беа совладани од Египет со 28:34 на Медитеранските игри. Ова е втор пораз на македонската ракометна репрезентација во Тарагона, откако вчера загуби и Турција со 26:29.

Македонија во Шпанија допатува со комбинираниот репрезентативен состав, кој го предводи помошникот на селекторот Раул Гонзалес, Роберто Гарсија Парондо.

Македонските ракометари добро го започнаа натпреварот, но набргу Египет ја презеде контролата над играта и речиси постојано одржуваше водство кое на крајот резултираше со победа.

Македонија утре во 18:30 часот ќе игра против Србија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.