Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Паднати дрвја од невремето во Скопје, засега нема застој во движењето


Задолжително е носењето на заштитна опрема за покривање на носот и устата во сите јавни затворени...


САД очекуваат добар и силен партнер во новата влада на Македонија, рече специјалниот претставник ...


Во моментов во земјава се активни 3557 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на епидемијат...


Времето денеска ќе биде облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен д...


Амбасадата на САД ја поздравува пресудата за Владимир Панчевски. Денеска на социјалната мрежа тви...


Пропадна тендерот на општина Чаир за фирма која ќе ги урива дивоградбите во општината. Ниту една ...


И додека бројката на загинати и повредени се менува од час во час - светските и домашните аналиит...


Продолжуваат поројните дождови низ Македонија. Невреме со силен ветар денеска околу 13 часот го п...


САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, ова се вели ...