20.04.2018 - 09:25
Бугарски автобус, со 46 патници кои патувале кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир....
20.04.2018 - 09:19
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Топлик“ во кој се осомничени поранешниот министер за транспорт и врски Миле...
20.04.2018 - 09:04
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади...
19.04.2018 - 20:08
  Американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли и честита на Македонија за добивањето чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Тој...
19.04.2018 - 17:32
Жителите на Дебарца во недела ќе протестираат против изградба на регионална депонија во нивната општина. Под мотото „Дебрца чиста“ ја наследивме...
19.04.2018 - 17:31
Часовникот оттчукува. До следниот европски Самит, балканските земји мора да направат  конкретен исчекор кон Европската Унија. Ова е пораката на...
19.04.2018 - 17:26
Осумнaесет возила „Дачија“ и 300 компјутери во вкупна вредност од 1,4 милиони евра доби денеска министерството за земјоделство од Eвропската унија....
19.04.2018 - 17:24
Иако нема загрижувачки најави и конкретни известувања поради немирите на Блискиот Исток, мигрантската криза секој момент може да добие на интензитет...