25.04.2018 - 12:32
Комисијата за политички систем и односи меѓу заедници денеска повторно го одложи разгледувањето на полумесечниот извештај на Специјалното јавно...
25.04.2018 - 12:11
Судењето за предметот „Тенк“ на СЈО денеска продолжи со сведочење на Дејан Митровски Урко, поранешен шеф на обезбедувањето на Никола Груевски. Тој...
25.04.2018 - 11:56
Измените на законот за судски совет, не се доволни за да може да се каже дека станува збор за суштинска реформа – оценува првиот човек на Судскиот...
25.04.2018 - 11:51
Поставен е нов филтер на оџакот на печката за согорување медицински отпад во депонијата Дрисла. Целта е филтерот да ги апсорбира ПМ10 честиците,...
25.04.2018 - 11:32
Поуката која ја извлековме е да не се повтори никогаш повеќе, убеден сум дека инволвираните лица ќе одговараат порача премиерот Зоран Заев во врска...
25.04.2018 - 11:19
Во граѓанскиот суд, Скопје 2, денеска треба да почне судењето по тужбата на „Рудници и железарници – институт“ против здружението за духовно...
25.04.2018 - 11:14
Кривична пријава и притвор заработи дваесетгодишен скопјанец за продажба на марихуана. При претрес во неговиот дом во Визбегово, полицијата пронашла...
25.04.2018 - 11:06
Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година...