25.04.2018 - 17:14
Невладината транспаренси интернешнал дојде до многу сериозни наводи за судир на интереси на вицепремиерот Кочо Анѓушев во случајот Фени, објави...
25.04.2018 - 17:08
Слободата на екс министерот за внатрешни Митко Чавков чини 600 илјади евра. Толкава била вредноста на недвижниот имот кој Чавков го дал како...
25.04.2018 - 17:05
Критики за лошата кординација меѓу премиерот и Заев и евркоемсарот за проширување Хан но и забелешки дека опозицијата во Македонија добива само штури...
25.04.2018 - 17:03
Исчекор во преговорите од денешната средба во Виена на шефовите на дипломатите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас вели дека...
25.04.2018 - 14:45
Видео снимки и фотографии од случувањата на 27 април, ќе се гледаат во Кривичниот суд в петок, точно една година по случувањата во Собранието на...
25.04.2018 - 13:50
Меморандум за соработка за програмата за практиканство потпиша денеска компанијата „Алкалоид“ со фармацевтскиот факултет и институтот за хемија на...
25.04.2018 - 13:43
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас утре ќе остварат средба во седиштето на...
25.04.2018 - 13:03
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава за „несовесно работење во службата“ против...