20.07.2018 - 09:35
Собраниската Комисија за европски прашања денеска во 11 часот треба да ја продолжи седницата на која единствена точка на дневен ред се предлог...
20.07.2018 - 09:31
„Доколку договорот со Грција беше навистина добар и го гарантираше македонскиот идентитет, Зоран Заев немаше да се двоуми и ќе го ставеше истиот на...
20.07.2018 - 09:17
Во неготинското село Тимјаник денеска ќе биде отворен мал групен дом во кој ќе бидат сместени неколку деца од Специјалниот завод во Демир Капија. На...
20.07.2018 - 09:14
Во скопското село Горна Матка во манастирскиот комплекс Свети Спас и Марков град, односно Света Недела, денеска ќе се одржи Народен собир посветен на...
20.07.2018 - 09:11
Лидерската средба во скратен формат, во состав на претседателите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети,...
20.07.2018 - 09:06
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска и утре, ќе престојува во официјална посета на Република Косово. Покрај средбата со првиот...
20.07.2018 - 09:02
Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседател на судечкиот совет за предметот „Труст“, денеска во 12 часот треба да ја објави пресудата...
20.07.2018 - 08:59
Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен североападен ветер. Во планинските подрачја е можен слаб локален дожд. УВ...