31.01.2013 - 10:12
Поради одрони на патниот правец Куманово-Крива Паланка, пред Страцин сообраќајот се одвива наизменично.   Дежурните екипи на Македонија Пат се...
31.01.2013 - 09:57
На денот наменет за пратенички прашања, владејачкото мнозинтвото поставуваше  прашања од пленарната сала, а опозцијата преку граѓански парламент...
30.01.2013 - 21:26
Позициите почисти, но без нешто конкретно во рака. Ова според медијаторот во спорот за името Нимиц е епилогот од дводневните разговори во Њујорјк со...
30.01.2013 - 19:31
Дел од експертите песимисти дека интензивирањето на преговорите во спорот со името, како и се поголемиот притисок од Европската Унија може наскоро да...
30.01.2013 - 18:31
Скопјани повторно дишат најзагаден воздух. Центар, Лисице, Гази Баба и Ректоратот се клучните локации на висока концентрација на штетите честички....
30.01.2013 - 18:21
Инситуционалното расчистување на настаните од 24 декември, не исклучува политичко решение на кризата, затоа опозициската СДСМ треба да ја прифати...
30.01.2013 - 15:08
Опозицијата и денеска на протести на три крстосници во главниот град.   Од блокадите порачуваат дека единствен излез од политичката криза се...
30.01.2013 - 15:03
Власта и опизицијата да седнат на заедничка маса и да ја креираат иднината на земјата наместо да ја оспоруваат. Вака евроамбасадорот Аиво Орав гледа...