09.02.2013 - 20:02
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно во зимски услови, по претежно влажни коловози, без забрани, застои и...
09.02.2013 - 17:19
Граѓаните на општина Аеродром во изминатите четири години се уверија дека Ивица Коневски е најдобрата опција за градоначалник. Тогаш победи во...
09.02.2013 - 16:53
Едните со свиреши за бојкот на локалните избори, а другите со аплаузи за поддршка на кандидатите за градоначалници.   Опозицијата и денеска од...
09.02.2013 - 16:02
Експертски тим од 15 лица од Македонија, Б и Х, Србија и Хрватска ќе работи на повторно отворената истрага за авионската несреќа во која загина...
09.02.2013 - 15:34
Дел од здравствените институции со пониска цена, но со недоволен обем на испитувања ги привлекувале работодавците на задолжителните систематски...
09.02.2013 - 14:45
Ученик бил претепан од наставник по физичко воспитување во дворот на ОУ „Кочо Рацин” од Кратово. Детето било однесено во болница, а по укажаната...
09.02.2013 - 13:08
Македонските потрошувачи на производите на „Дукат“ се безбедни, соопшти денеска хрватскиот производител откако надлежните органи во Хрватска...
09.02.2013 - 13:06
Петтонска карпа утрово околу 7 часот и 45 минути го урнала потпорниот ѕид и ѕидот од куќата на семејството Шакири, што се наоѓа во горниот дел од...