24.07.2013 - 14:21
Во водите на Преспанското Езеро од денеска почна мониторинг и истражување на екосистемот со брод, обезбеден преку проектот за заштита на Езерото....
24.07.2013 - 14:12
Плоштадот кај црквата Св. Димитрија во Скопје од „Карпошово востание“ се преименува во „Филип Втори“.    Одлуката е изгласана на вчерашната...
24.07.2013 - 14:07
Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, денеска ја коментираше ревизијата на документите од проектот „Скопје 2014“ која е во тек и која...
24.07.2013 - 13:52
Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.    Во следните...
24.07.2013 - 11:30
Нови 30 дена притвор им одреди Кривичниот суд на новинарот Томислав Кежаровски и на останатите останатите осомничени во случајот „Ликвидација“....
24.07.2013 - 09:36
Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни...
23.07.2013 - 19:13
Меѓународната мрежа за заштита и промоција на слободата на изразувањето со седиште во Торонто, Канада се приклучи кон барањето за итно ослободување...
23.07.2013 - 18:47
Министерството за здравство во текот на денешниот ден е информирано од Институт на јавно здравје за лабораториска потврда на прв случај на западно-...