31.07.2013 - 08:15
Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во крајните јужни делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи....
30.07.2013 - 18:27
Без минимални хигиенски услови, и во училница од триесетина метри квадратни, осумдесет деца од велешкото село Сливник ќе треба да ја почнат новата...
30.07.2013 - 18:01
Идентитетот воопшто не е прашање на преговори, а потврда за тоа има и од Нимиц и од сите други меѓународни центри.    Со преговорите за...
30.07.2013 - 17:55
Преку дипломатскиот дневник на интернет страницата на Министерството за надворешни работи, шефот на македонската дипломатија Никола Попоски најавува...
30.07.2013 - 17:38
Повеќе од 150.000 жени во Македонија сеуште немаат избрано матичен гинеколог.   Лекарите советуваат - кај нив е двојно зголемен ризикот од...
30.07.2013 - 17:13
За неколку степени пониски температури и  разладување  од вечерва-најавуваат синоптичарите. Но сепак,  до крајот на неделата...
30.07.2013 - 17:01
Средбата на владините делегации на Македонија и Бугарија, предводени од македонскиот премиер Груевски и неговиот бугарскиот колега Орешарски,...
30.07.2013 - 16:56
Поранешниот министер за одбрана Фатмир Бесими го започна, а Талат Џафери ќе го претвори во традиција  положувањето цвеќе на министерот за...