06.05.2013 - 14:01
Бркотници, апсења, тепачки, каменувани возила. Вистински хаос се случувал синоќа во скопската населба Топаана.   Полицијата во обид да приведе...
06.05.2013 - 11:59
Инцидент во близина на амбасадата на САД во Скопје. Синоќа во 21:30 минути на улицата 376 во населбата Топаана полицијата приведе пет лица и едно...
06.05.2013 - 11:49
Вториот ден на Велигден, годинава се поклопува со празнува на Ѓурѓовден, празник кој секоја година се одбележува на 6 мај.   ...
06.05.2013 - 11:23
Едно лице е повредено во инцидент кој рано утрово се случил на една од охридските плажи, јавуваат охридските медиуми.    Според...
06.05.2013 - 10:20
ДУИ во дипломатска офанзива во САД и Грција. Евроинтеграциите, спорот со името, како и политичката состојба во земјава се дел од агендата на...
06.05.2013 - 09:24
Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне ќе биде нестабилно со пороен...
06.05.2013 - 09:05
Медијаторот Метју Нимиц се очекува на почетокот на јуни да побара одговор од Македонија и Грција за предлозите кои ги претстави на последната средба...
05.05.2013 - 17:02
За Велигден целиот државен врв во посета на западна Македонија. Претседателот Ѓорге Иванов празникот го дочека во манастирот Св. Јован Бигорски кај...