07.05.2013 - 11:35
Искршени возила и украдени таблички. Вака македонски туристи биле дочекани во Грција за време на празниците.    Во текот на вчерашниот ден...
07.05.2013 - 11:29
Десетгодишно дете било прегазено и усмртено од автомобил во скопската населба Злокуќани.    Како што соопштија од полицијата, несреќата се...
07.05.2013 - 10:46
Грчкиот весник „То Вима“ утрешната средба на шефот на грчката дипломатија Димитрис Аврамопулос со заменик претседателот на македонската Влада...
07.05.2013 - 09:33
Со едночасовно обраќање во Школата за меѓународни студии на универзитетот Џонс Хопкинс, лидерот на ДУИ Али Ахмети го почна тридневниот престој во...
07.05.2013 - 09:13
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по претежно влажни коловози.   Во клисурите и...
07.05.2013 - 08:52
Со повеќе активности денеска во Македонија ќе биде одбележан 7 Мај - Денот на полицијата и безбедноста и Денот на баталјонот на воената  ...
07.05.2013 - 08:22
Претседателот Ѓорге Иванов денеска по повод 20-годишнината од одбележувањето на Денот на безбедноста и на македонската полиција - 7 Мај постхумно ќе...
06.05.2013 - 17:05
Ако градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски смета дека некој се обидел да го корумпира тој треба да се обрати до Јавното обвинителство и со име и...