27.07.2013 - 13:02
Тешка кражба се случила вчера во Охрид. Од стан биле украдени девизи и денари вредни околу 7.000 евра.    Како што информираа од полицијата...
27.07.2013 - 12:53
Против 28-годишниот A.Л. од Кочани е поднесена кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни...
27.07.2013 - 12:12
Викендов подгответе се за пеколни горештини.   Топлотниот бран кој го зафати регионов и Македонија според метеролозите ќе донесе тропски...
27.07.2013 - 12:00
Општина Кисела Вода ги додели првите ваучери за новородено дете на жиели од општината.   Градоначалникот на Општината Билјана Беличанец-Алексиќ...
27.07.2013 - 11:54
Ќе се учи ли македонски јазик во Албанија. Градоначалникот на Поградец, Артан Шкмби порачал дека би сакал да го види македонскиот јазик во тамошните...
27.07.2013 - 11:34
Две малолетни лица се затекнати во два угостителски објектa во Струга по 24 часот, при синоќешната акција на полицијата во рамки на проектот „Машани...
27.07.2013 - 09:23
Судењето за новинарот Томислав Кежаровски, ќе се одвива по итна постапка. Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски за „Утрински...
27.07.2013 - 09:14
Дваесет и пет коњаници денеска ќе тргнат од дворот на општина Аеродром кон Крушево каде ќе се одржи централната манифестација по повод 2 август -...