04.05.2013 - 16:11
Денеска се одбележуваат и 33 години од смртта на некогашниот лидер на СФРЈ Јосип Броз Тито.   Според српските медиуми, на гробот на Тито во...
04.05.2013 - 14:01
Се подобрува здравствената состојба на момчето кое беше во тешка состојба по првомајската несреќа во Кочани. Кај најтешко повреденото девојче...
04.05.2013 - 13:00
29 годишен скопјанец со закани успеал од таксист да му го украде автомобилот, за само еден час подоцна да излета од пат со украденото возило.  ...
04.05.2013 - 12:51
37 годишен охриѓанец заработи кривична пријава поради “загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.    Како што соопшти...
04.05.2013 - 12:40
Непознати сторители деновиве ја осквернавиле црквата „Свети Димитрија“ во дебарското село Броштица.   Вандалскиот чин во полициската станица во...
04.05.2013 - 12:16
Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“-Скопје го објави Конкурсот за запишување студенти во прва година во учебната 2013/2014 година, според кој има 10....
04.05.2013 - 10:16
Пред полноќ верниците ќе ги наполнат храмовите во очекување на радосната вест за Христовото воскресение. Денеска е Велика Сабота, посветена на...
04.05.2013 - 09:53
Во Македонија времето денеска претпладне ќе биде сончево  и топло со умерена облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност...