23.10.2013 - 16:06
Специјалци и бројни полициски сили ги спречија новинарите, медиумските работници и граѓани кои сакаа мирно да го изразат својот револт против четири...
23.10.2013 - 15:08
Музејот на македонската борба за државност и самостојност остро реагира на денешниот протест кој се одржа пред институцијата од страна на новинарите...
23.10.2013 - 10:50
Новинари, медиумски работници и граѓани, како и претставници на Иницијативниот одбор за ослободување на новинарот Томислав Кежаровски одржуваат...
23.10.2013 - 09:21
Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот.    Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и...
23.10.2013 - 09:14
Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба.   Во новиот објект на Македонскиот народен...
23.10.2013 - 09:08
Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец.    По котлините во утринските часови ќе има и...
22.10.2013 - 20:19
Министрите за одбрана на Република Македонија, Талат Џафери и на Република Грција, Димитриос Аврамопулос денеска во Брисел остварија средба на...
22.10.2013 - 18:41
Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи соопшти дека ги охрабрува лидерите на верските заедници, за каков било проблем...