19.10.2013 - 12:01
МАНУ како научна институција не може да дозволи да биде вовлечена во дневно политичкиот жаргон, но не смее да остане ниту комплетно нема за  ...
19.10.2013 - 11:55
74 годишен скопјанец загина, тинејџер се бори за живот по две тешки сообраќајни несреќи вчера во Скопје. 74-годишниот Ангел Јованов загинал откако...
19.10.2013 - 11:44
Засега нема уапсени во синоќешната акција на полициските Алфи во скопско Љуботен, кога дрвокрадци пукаа во полицијата, велат од МВР.  Во...
19.10.2013 - 10:11
Македонските православни црковни општини во Шведска, во Малме и Гетеборг, првоосновани во редовите на македонската дијаспора во Западна Европа,...
19.10.2013 - 09:35
По повод одбележувањето на Светскиот ден за борба против сиромаштијата - 16 Октомври, денеска ќе се одржи хуманитарна акција „Со книга против гладта...
19.10.2013 - 09:09
Времето во Македонија ќе биде сончево. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 16 до 23 степени. Во Скопје слично...
18.10.2013 - 20:02
Престрелка меѓу дрвокрадци и полицијата во близина на скопско Љуботен. Полициската единица Алфи налетала на група дрвокрадци и во моменот кога се...
18.10.2013 - 18:23
Со тапија за сопственост во рацете внукот на Мајка Тереза Гомбар Алојз си го бара назад земјиштето каде треба да се градат Шпанските скали. ...