20.07.2018 - 14:14
Премиерот Зоран Заев и скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска се сретнаа со градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, кој од вчера е во...
20.07.2018 - 13:36
Мартина, Аделина, Никола и Антонио, четири деца со попреченост добија нов живот, откако денеска беше отворен Малиот групен дом во неготинското село...
20.07.2018 - 13:20
Јавниот обвинител Гаврил Бубевски е задоволен од пресудата во случајот „Трансмет“ со која обвинетите Сеад Кочан и Василие Авировиќ добија затворски...
20.07.2018 - 12:38
Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, претседател на судечкиот совет за предметот „Труст“ предмалку ја објави пресудата за обвинетите во овој случај...
20.07.2018 - 11:25
Меѓудржавните договори се резултат на компромис, склучивме договор со придобивки и за двете земји, рече шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во...
20.07.2018 - 11:11
„ВМРО-ДПМНЕ добро знае дека договорот ја носи Македонија напред, но нив ги интересира само личен интерес и амнестија и затоа се трудат да ја лажат...
20.07.2018 - 10:29
Реализирање на веќе договорените концепти за финансирање на партиите и формирање техничка влада по пржинскиот модел пред секои избори се ставовите на...
20.07.2018 - 09:52
Педесет и седумгодишен скопјанец загинал вчера кога со камион излетал од коловозот, удрил во заштитната метална ограда и се превртел на автопатот...