07.05.2014 - 10:11
По кратко боледување синоќа во 65-тата година од животот почина македонскиот музичар, автор и пејач на народна музика, Војо Стојановски. Тој беше и...
07.05.2014 - 10:04
Опозицијата сака да го наруши и имиџот на државаат и имиџот на полицијата, со непризнавањето на изборните резултати и критиките дека полицајци...
07.05.2014 - 09:54
Во Државната изборна комисија денеска почна врачувањето на уверенијата на избраните пратеници на предвремените парламентарни избори што се одржаа на...
07.05.2014 - 09:47
Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен...
06.05.2014 - 19:27
Во општина Василево се одржаа традиционалните Ѓурѓовденски коњски трки на кои учествуваа 30 тина јавачи. Победник беше Сулејман Дермишев од...
06.05.2014 - 19:23
Поренашни вработени во велешки Лозар не можат да добијат паричен надомест, оти државата не им ги платила придонесите. Слична е судбината и со...
06.05.2014 - 19:02
Без нови идеи и прогрес, и само со повик до Македонија и Грција да размислатдали има нови начини како да се реши пороблемот со името, заврши...
06.05.2014 - 17:57
Доскорешниот претседател на независниот синдикат на Клинички центар, скопскиот офтамолог Дејан Ставриќ попладнето е уапсен од полицијата во Скопје,...