11.05.2014 - 12:17
Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) и Бугарската академија на науките (БАН) денеска во Софија заеднички ќе го чествуваат Денот на...
11.05.2014 - 12:07
Мирен изборен ден не е стандард за европска земја каква што е и Македонија. Македонија е членка на Советот на Европа и како членка на ОБСЕ има...
11.05.2014 - 10:07
Собранието на Република Македонија утре треба да одржи седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на државата Ѓорге Иванов....
10.05.2014 - 20:23
Никола Груевски и Али Ахмети направија влада, сите 123 -пратеника добија верификуван мандат, иако опозициајта се откажа од него, Трајко Велјановски...
10.05.2014 - 19:13
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа согласност за формирање нова влада. Во заедничкото соопштение од двете партии се вели дека согласно своите програмски...
10.05.2014 - 18:11
Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.   Утринската температура ќе се...
10.05.2014 - 17:51
Велешанката Трајанка Николчева се жали дека имотот вреден 200 илјади евра и е украден од плацот за отпад. Таа ги знае крадците, но се сомнева дека...
10.05.2014 - 17:40
И покрај високата стапка на невработеност од околу 28 отсто  програмерите и  информатичарите и понатаму остануваат најбарани на пазарот на...