02.09.2014 - 13:31
Началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески, денеска имаше  средба со штабните офицери од составот на АРМ, кои во наредните...
02.09.2014 - 13:12
Министерката за надворешни работи на Италија и нова Висока претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини...
02.09.2014 - 11:42
Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов и министрите за социјална заштита и за здравство и труд на Естонија Хелмен Кит и Урмас Крусе...
02.09.2014 - 10:20
Претседателот и заменик претседателката на СДСМ, Зоран Заев и Радмила Шеќеринска, синоќа се сретнаа со претставникот на Министерството за надворешни...
02.09.2014 - 09:01
Времето во Македонија ќе биде облачно и посвежо. Ќе има позначителен пад на дневната температура. Ќе врне, а ќе има и ретки грмежи. Наместа врнежите...
02.09.2014 - 08:43
Министерот за одбрана Зоран Јолевски престојува во Лондон, Велика Британија. Предвидено е да оствари одвоени средби со членови на Британскиот...
02.09.2014 - 08:37
Собранието на Македонија денеска ќе ја продолжи 12. седница на чиј дневен ред се предлог измените и дополнувањата на законите за државните службеници...
02.09.2014 - 08:30
Во скопскиот Основен суд почна распитот на тужителот, премиерот Никола Груевски, во судскиот процес во кој тој го тужи лидерот на СДСМ Зоран Заев за...